Новини

Всі новини
2019-07-17

«Кожен має виконувати свої обов’язки»: Михайло Чорней, кандидат у народні депутати 202 округ.

Про плани, досягнення, розвиток територій та проблеми підприємництва ми говоримо  з кандидатом у депутати до Верховної ради України по 202 одномандатному виборчому окрузі Михайлом Васильовичем Чорнеєм.

 

 

Маю волю, досвід та професійну команду

 

 

Михайле Васильовичу, чому Ви вирішили стати народним депутатом України та яка у вас передвиборча програма?

Після Революції гідності я, як більшість українці, в мав надію та щирі сподівання, що постреволюційна влада консолідуватиме суспільство на побудову країни про яку мріють мільйони українців – країни демократії та миру, країни добробуту та достатку, країни громадянського суспільства та ринкової економіки, країни середнього класу та малого і середнього бізнесу, країни реформ та стабільності. Але впродовж останніх п’яти років ми отримали країну незавершеної війни, країну імітації реформ, країну бідності, країну кумівства, «договорняків» і відкатів, країну влади олігархів та їх прислужників, країну знищення малого та середнього підприємництва, країну зубожілого населення.

Переконаний, що Україна – це територія національної єдності, свободи і гідності, європейських демократичних цінностей та ідеалів, яку своєю щоденною працею будує кожен з нас. Тому я прийняв для себе рішення балотуватись у народні депутати України, бо маю волю, досвід та професійну команду, щоб змінити ситуацію на краще.

Зокрема, в сфері економіки свої зусилля спрямую на підготовку законодавчих актів, що сприятимуть розвитку малого та середнього бізнесу, а саме забезпеченню рівного доступу підприємців до природних ресурсів; зменшенню податкового навантаження на підприємців; забезпеченню доступної вартості фінансових ресурсів шляхом запровадження кредитної політики на розвиток бізнесу з низькими відсотковими ставками по кредиту; звільненню малого та середнього бізнесу від кріпацтва фінансово-промислових груп шляхом запровадження реальної дієвої антимонопольної політики; зменшенню перевірок малого та середнього бізнесу; пошук інвестиційних можливостей та реалізації механізмів транскордонної співпраці.

Пріоритетними напрямками моєї роботи в сфері державного будівництва та місцевого самоврядування буде підготовка законодавчих актів щодо формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади; завершення утворенню об’єднаних територіальних громад у Вижницькому, Кіцманському, Сторожинецькому та Путильському районах.

Також зроблю все можливе для покращення розвитку інфраструктури у Вижницькому, Кіцманському, Сторожинецькому та Путильському районах;  будівництва доріг та мостів у Путильському районі, що були знищені паводками у 2008 році; захисту наших українських карпатських лісів від нищівних вирубок

На Вашу думку, які проблеми має вирішувати парламент в цілому і народний депутат-мажоритарник зокрема?

Невже парламент повинен вирішувати якісь інші проблеми, окрім тих, що визначені Конституцією України? Невже основний зміст парламенту – це гра в політику, гра з законами, гра в піклування про добробут людей? Чи може народні депутати-мажоритарники  повинні бути «завгоспами» на своїх виборчих округах, виконувати обов’язки голів місцевих державних адміністрацій, голів органів місцевого самоврядування та перетворювати на свої штаби апарати місцевих держадміністрацій і органів самоврядування, забуваючи про власні обов’язки визначені конституційними нормами? Думаю, що ні.  А тому я переконаний: найкраще, що можуть зробити українські парламентарі – це перестати гратися у політику квазі турботи про добробут людей, перестати бути «завгоспом» виборчих округів та почати в повному об’ємі виконувати завдання,  визначені Конституцією України, бо тільки те суспільство є розвиненим, де кожен виконує свої обов’язки.

 

 

 

Сильна громада – багата країна

 

 

 

Михайле Васильовичу, зараз багато людей йтимуть у депутати, не маючи ніякого досвіду. А чи є у Вас досвід громадсько-політичної роботи?

Так, є. Я був членом Народного руху України та активним учасником визвольних змагань. Усвідомлюючи свою відповідальність перед суспільством, прагнучи демократичних змін та захисту європейського вибору українського народу,  був активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Обирався депутатом Вижницької міської ради ІV скликання та Вижницької районної ради V скликання Чернівецької області. У 2015 році обраний депутатом Чернівецької обласної ради VII скликання та є заступником голови постійної комісії Чернівецької обласної ради VІІ скликання з питань економіки, бюджету та інвестицій.

Є засновником Вижницького районного центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу. Адже переконаний, що активна громадянська  позиція та щоденна наполеглива праця є запорукою впровадження економічних реформ, залучення інвестицій в економіку району, створення нових робочих місць, наповнення державного та місцевих бюджетів, встановлення демократичних європейських цінностей.

Як член ради Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та заступник голови Вижницького районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка,  усвідомлюю свою відповідальність за розвиток освіти в районі, постійно надаю підтримку навчально-виховним закладам і робитиму це надалі. Зокрема,  мною спільно з  правлінням Вижницького районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка була заснована щорічна премія імені Михайла Васильовича Іванюка за вивчення та чистоту української мови.

Кажуть, що краще зробити одну конкретну справу, аніж говорити про сотню планів. Скажіть, чим найбільше гордитеся як депутат Чернівецької обласної ради?

Знаєте, коли в країні заговорили про реформу децентралізації, я відразу усвідомив її важливість. І у 2016 році разом з офісом реформ ми почали роботу зі створення Вижницької ОТГ. Адже Вижниччина – мій рідний край.  Ми працювали у кожному населеному пункті. Намагалися донести людям переваги децентралізації. І я, як депутат обласної ради, бачив у цьому розвиток наших територій. Навіть не отримавши підтримки деяких депутатів чи голів сільських рад, ми зверталися до поважних  громадян, авторитетних людей, намагалися  отримувати їх підтримку. Проводили громадські слухання, аби людям якомога більше розповісти про переваги об’єднаних територіальних громад. І нам вдалося створити Вижницьку міську об’єднану територіальну громаду, яка об’єднала населені пункти, що входили до складу Вижницької міської, Виженської, Багнянської, Черешенської, Чорногузівської, Іспаської та Мілієвської сільських рад. Зауважу, що зараз Вижницька ОТГ є спроможною громадою, що досягла конкретних результатів і здатна ефективно залучати та якісно використовувати ресурси для розвитку своєї території. Адже сильна громада – багата країна.

Крім того, скажу чесно, це найкращий здобуток мій як депутата обласної ради, як представника «Самопомочі». Адже, як відомо, за філософією «Самопомочі»  сьогодні живе українство у всіх країнах світу. Всі ж знають, що назва та ідеологія партії «Об’єднання «Самопоміч» запозичена від кредитних кооперативів, які з’явилися в Галичині на початку XX століття. Тоді люди об’єднувалися у спілки, аби разом вести господарство, боротися з владними заборонами. І зараз ми бачимо, що проблеми, які були сто років тому і,  які є зараз перекликаються.

 

 

Тільки спільними зусиллями можна досягти успіху.

 

 

Михайле Васильовичу, а сьогодні підприємці з якими проблемами стикаються?

Більшість наших підприємців здійснює свою підприємницьку діяльність відповідно до вимог чинного законодавства України, працюють відкрито та легально, є зареєстрованими у встановленому законом порядку, створюють нові робочі місця, оформляють людей на роботу згідно законодавства, чесно сплачують всі податки і збори, чим наповнюють державний та місцеві бюджети, займаються благодійною діяльністю, допомагають Українському війську та волонтерам, дбають про соціально-економічний розвиток нашої Буковини. Але водночас нашим підприємцям  дуже важко працювати, їх постійно перевіряють, а бізнес нищать штрафами, які вимірюються сотнями тисяч гривень. І це в час, коли в Україні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення, повної відсутністі доступних кредитних ресурсів для малого та середнього бізнесу. Державою, на жаль, не створено тих умов, коли б молодий громадянин хотів  відкривати бізнес.

Тож наше завдання сьогодні – розробити концепцію розвитку підприємництва. Крім того, зауважу, що я як депутат обласної ради неодноразово звертався до Чернівецької обласної ради та Чернівецької обласної державної адміністрації з ініціативою утворити робочу групу, яка б розробила дієву стратегію розвитку підприємництва на Буковині з урахуванням потреб кожного району. Робочу групу створили і на цьому, на жаль, все закінчилося. Хоча моя ініціатива була і є правильною та необхідною.

На Вашу думку, що необхідно зробити, щоб покращити стан розвитку підприємництва?

З метою покращення стану розвитку підприємництва та соціально-економічної ситуації пропоную зробити наступне:

1) ввести мораторій на проведення перевірок субʼєктів господарювання малого та середнього бізнесу, що розташовані та зареєстровані в гірських районах Чернівецької області на 5 років;

2) звільнити субʼєктів господарювання малого та середнього бізнесу, що є новоствореними та розташованими і зареєстрованими  в гірських районах Чернівецької області сплати податку на прибуток на 5 років з дня реєстрації. Тут хочу зазначити, що Кабінетом міністрів України подано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання інвестиційної діяльності та створення нових робочих місць на проблемних територіях», який частково вирішує порушені вище питання, але поки що це тільки проект;

3) розробити в межах чинного законодавства дієві ринкові механізми щодо забезпечення рівного доступу всіх приватних підприємств лісової галузі до ринку сировини та за доступними цінами;

4) розробити дієву комплексну програму підтримки фермерських господарств та господарств сімейного типу, що займаються вівчарством, де передбачити заходи, що сприятимуть нарощенню поголів’я овець, виробництву товарів м’ясопереробної галузі, сироварінню, виготовленню виробів з овечої вовни, а також передбачити часткове співфінансування міжнародних технічних проектів спрямованих на розвиток вівчарства;

5) розробити дієву комплексну програму розвитку сільськогосподарських кооперативів;

6) покращити  стан транскордонного співробітництва та вжити всіх дієвих заходів щодо відкриття міжнародних пунктів пропуску в Сторожинецькому та Путильському районах.

Михайле Васильовичу, яким Ви бачите свій округ за 5 років?

Вірю, що мій виборчий округ, а це Вижницький, Путильський, Кіцманський та частина Сторожинецького районів буде округом, де є завершеною реформа децентралізації, є середній клас, є розвинений малий та середній бізнес, є сприятливий інвестиційний клімат, є розвиток гірських Вижницького та Путильського районів, є належна інфраструктура, відремонтовані заклади освіти та охорони здоров’я, дороги та мости.

Крім депутатської діяльності, Ви займайтесь ще й громадською роботою та професійним спортом…

Так. Зокрема мною спільно з правлінням Вижницького районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка була заснована щорічна премія імені Михайла Васильовича Іванюка, яка буде надаватися кращим учням за вивчення та чистоту української мови. Перша почесна премія була вручена дружині Михайла Іванюка – Михайлині Іванюк – засновниці Вижницького краєзнавчого музею. Друга – Петру Лосюку – голові гуцульської ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та 18 премій було вручено кращим учням на 20 зльоті обдарованої гуцульської молоді, що відбувався в селі Мигово у травні минулого року. Також спільно із священиком греко-католицької церкви, депутатами Вижницької міської ради організували свято Святого Миколая та вручили солодощі вихованцям КЗ «Вижницька спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів поглибленим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Назарія Яремчука».

Є віце-президентом автомобільної федерації України в Чернівецькій області, віце-президентом автомобільного клубу «Буковина», кандидатом у майстри спорту з класичного ралі та організатором Чемпіонатів України в Чернівецькій області з гірських перегонів та класичного ралі, займаюся розвитком та популяризацією технічних видів спорту серед молоді. Зокрема  разом з ТМ «Три медведі» виступив солодким партнером другого етапу чемпіонату світу з мотокросу на мотоциклах з колясками, що відбувся у травні 2017 року в Чернівцях. Мною спільно з колегами Асоціації «Техноспорту» у Чернівецькій області в серпні минулого року було проведено зустріч з дітьми воїнів АТО Київської, Житомирської та Чернівецької області у молодіжному таборі «Юність» (смт. Берегомет, Вижницького району).