Новини

Всі новини
2019-07-03

Оксана Сироїд: «Ми добросовісно працювали, не нажилися, вигоди не мали».

Віце-спікерка Верховної Ради України, перебуваючи у Чернівцях, поділилася думками про теперішнє і майбутнє партії «Самопоміч», про парламентські вибори і про невідоме нове.

Майже дві години Оксана Іванівна спілкувалася в офісі Чернівецької «Самопомочі» з усіма, хто прийшов. З тими, хто не зміг послухати Оксану Сироїд, ділимося важливими тезами віце-спікерки.

Про електорат
Люди завжди шукають прості рішення. Команда «Самопомочі», народні депутати, ми добросовісно працювали. Ми не нажили статків, не мали ніякої вигоди. І, звісно, розуміли, що вдячності не варто чекати. Зараз всі говорять про партійні рейтинги. Знаєте, електорат «Самопомочі» ще не склався. А тут – стільки нових облич, і він, електорат, захопився новим. Дехто нам каже, що це образливо, бо ніхто у Верховній Раді не працював стільки, як «Самопоміч». Але згадаймо часи Мойсея. У нього був ще той електорат! Що він з ним тільки не робив, проклинав. А Мойсей хотів ж тим людям щось добре зробити.

Про загрози
Надворі літо, люди у відпустках, на відпочинку. Тому ці вибори можуть бути загрозливими через низьку явку. А є ще більша загроза. Ось ми читали, що у станиці Луганській розвели війська. А кожен раз, коли розводять війська, це втрата чогось. І так було у всі часи, починаючи від Богдана Хмельницького. Можна сказати, що Європа є на межі Третьої світової війни. Україна тримає Росію і стримує Європу від загрози. Впаде Україна – Росія піде далі, до Балтики. Балкани, Центральну Європу вона і так контролює. І тоді буде велика біда. І українські вибори – це лише маленький пазлик у цій великій картині.

Про «Самопоміч»

Якось я мала розмову із середовищем київських інтелектуалів. Як виявилося, вони перед цим були захоплені однією новою політичною силою. А тут мені кажуть: «Ти знаєш, ця нова партія – це така порожнеча». За 5 років я від людей чула різне, а тут до мене підходять і зауважують: «Тільки боріться, вас не цінують, а ви, депутати «Самопомочі» так багато робите». А далі скажу вам ще більше. Нещодавно до нас прийшли політтехнологи, не ті, які з нами працюють. І кажуть: «Ми хочемо вам допомогти, бо ви – єдина політична партія в Україні. За якийсь час ці нові бульбашки лопнуть, тому ви мусите бути у Верховній Раді».

Про тих, хто є і хто йде з команди

Ті, хто приходив у «Самопоміч» за вдячністю і славою, вони вже пішли своєю дорогою. Всі, хто є – це однодумці. Це ті, які бачать свою місію у служінні. Бо політика – це служіння. Я не йшла до Верховної Ради, я йшла у політичну силу, яка буде існувати роки. Бо є партії, в тих же Англії чи США, які існують роками і десятиліттями.

Про те, як говорити з людьми

Пояснювати, розповідати. Просвітництво – це єдиний метод у цьому непростому часі. Треба йти до людей і пояснювати, чому вони мають голосувати за «Самопоміч». Саме ви, на місцях, маєте йти що називається від хати до хати і спілкуватися з людьми. У Києві ми так і робимо – йдемо у парки і навіть на пляжі.