2018-12-18

Оксана Сироїд: «Успіх незалежної України є загрозою існуванню Росії».

Віце-спікер Верховної Ради України приїхала до Чернівців для виступу на Зимовій школі лідерства. Але також поспілкувалася із журналістами, зустрілася з чернівецькими підприємцями, побувала в офісі чернівецької «Самопомочі» та зустрілася із членами місцевого партійного осередку.

Коли зранку в інтерв’ю Оксану Іванівну запитали щодо воєнного стану в Україні, вона відповіла: «Ще у 2014 році я зрозуміла, що ця війна – надовго, і ми всі мусимо навчитися розбиратися у всьому, що відбувається, читати думки експертів, аби добре орієнтуватися». Адже, як зауважила політикиня, війну не завершують, війну виграють.

Відтак, читаючи лекцію для слухачів Зимової школи лідерства та активізації громадянина «Цінності об’єднаної Європи та українського суспільства: проблеми співвідношення і механізми транзиту”, Оксана Іванівна зупинилася більше на тому, чому Росія так хоче завоювати Україну:

– Коли Путін прийшов до влади, головним завданням Росії було повернути Україну, адже ми маємо неймовірні ресурси. І успіх незалежної України є загрозою існування Росії – я би так сказала. Як Росію зробити слабшою? Посилювати Україну. Так, ми вийшли з колонії. Треба пізнати і прийняти те, що було, і ставати сильнішими. А щодо колоніального сорому, то дуже раджу прочитати Лесю Українку, її дві драми: «Бояриня» і «Оргія». І поставити собі запитання: а яку ми несемо відповідальність за цю імперію, в якій всі раніше жили? Адже це ми, люди, цю імперію будували, вкладали власні ресурси. І коли Союз розпався, говорили, що в Україні – найсильніша економіка. Так. Але чому ж ми тоді не розвиваємося?».
Слухачі Школи лідерства задали Оксані Сироїд і питання щодо майбутніх виборів: як визначитися, як не помилитися. Бо часто, мовляв, нас заздалегідь підводять до думки: ось цей кандидат виграє, а цей точно ні, тому за нього не варто голосувати.
– Нездатність кандидата перемогти – у наших головах, – підкреслила віце-спікер. – Це нам нав‘язали, хто має перемогти, а хто ні. Реальна картина така: майже 50 відсотків українців ще не визначилися, кого підтримають. Ми живемо у стереотипах, і нам їх нав‘язують ті, кому це вигідно. А треба слухати себе. Зараз у світі стало начебто не модним дотримуватися консервативних цінностей. Але цінності не бувають консервативними. Навчитися мати повагу до себе і тих, хто поруч. Не вбити, не вкрасти. Це не йдеться про якісь релігійні речі, а про елементарні людські.

На зустрічі із чернівецькими підприємцями, віце-спікер детально пояснювала, яку загрозу існуванню нашої держави несе олігархат. “Допоки олігархи будуть контролювати наші ресурси, ми ніколи не зможемо бути багатими”, – сказала вона. Оксану Іванівну підприємці теж запитували про майбутні вибори.

  • Демократія дорого коштує, – сказала політикиня. – Ми порахували, що на роботу виборчих штабів ми витратимо більше, аніж в період виборів політики витрачають на гречку для виборців. Але який сенс йти до влади тими ж методами, що йдуть роками? Зараз кожного кандидата у президенти України треба оцінювати за тим, що він зробив, будучи на своєму місці. І коли Андрій Садовий їздить без охорони, спокійно може йти рідним Львовом і дивитися людям у вічі, то це про багато говорить.

Оксана Сироїд, завітавши  в офіс Чернівецької «Самопомочі» на зустріч   із членами місцевого партійного осередку, мала кілька вільних хвилин і познайомилася з офісною бібліотекою. Першою до її рук потрапила книга «Янголи букового краю» – про загиблих героїв, родом з Буковини. «Це дуже добре, що такі книги виходять, – сказала заступниця голови Верховної Ради України, – адже з часом такі речі можуть розгубитися, забутися. А це дуже важливо зберегти». Оксана Іванівна додала, що сама має вдома велику бібліотеку. Книги зарубіжних авторів, зізнається, намагається купувати в українському перекладі, або ж в англійському.