Новини

Всі новини
2019-03-09

Олег Березюк у Чернівцях: «Політик – це поєднання досвіду та інтелекту».

Народний депутат України з робочим візитом відвідав Чернівецьку область, до слова, вже вдруге за цей рік. Побував він і у Чернівцях. На факультеті історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Олег Романович прочитав лекція для студентів – істориків, політологів та державних управлінців.
«Народний депутат, якщо він не їздить регіонами і не зустрічається з людьми, стає космонавтом, – розпочав Олег Березюк. – І це дає право виборцям казати: депутат відірваний від життя. Шукаючи відповіді на запитання, чому в Україні зараз саме таке життя, я як лікар, психотерапевт за фахом, розумію, щоби вилікувати, треба знайти причину. Чому така багата ресурсами земля, земля з віковою культурою, історією, і ми не можемо створити сталої управлінської системи. З одного боку у нас Росія, яка має історію деспотичної, але сталої управлінської системи, з другого боку – поляки, румуни, угорці – теж зі сталою управлінською системою. А ми стільки років не маємо цього. І саме це – ключове питання для кожного українського політика на найближчі десятиліття». Адже добре поставлене питання – це 50 відсотків успіху».
Політик дуже цікаво розповідав студентам про те, якою Україну бачили у світі ще десятиліття тому, радив, які книги світових авторів читати, аби мати розуміння ролі нашої країни в Європі… А ще Олег Романович говорив із хлопцями та дівчатами про … літературу. Але в контексті того, як мовними засобами можна підміняти ключові поняття, які формують свідомість та позицію українця. Народний депутат називає це нейролінгвістичне знищення. І навів приклад: твір Івана Франка «Лис Микита» у переспіві Максима Рильського. Твір Франка попросту спотворили. Для того, аби впливати на підсвідомість цілих поколінь читачів. Так, наприклад, Лиса Микиту було перетворено з “гайдамаки” на “розбишаку”, докорінно змінюючи акценти значень. І сьогодні, як додав Олег Березюк, у переважній більшості бібліотек дітям пропонують спотворений текст “Лиса Микити”. А насправді твір Франка, на думку політика, це інструкція з розбудови суспільства.
«Масова культура через засоби масової інформації несе фейковий попит», – зауважив Олег Березюк. І додав: ринок без цінностей і правил – це злочин.
Наприкінці лекції нардеп відповів на запитання студентів, а одному з найактивніших студентів пообіцяв вислати справжній варіант Франкового «Лиса Микиту». І під час наступного свого візиту до Чернівців, Олег Романович запропонував студенту провести лекцію разом з ним, поділившись тим, які думки у нього викликав прочитаний твір.
Також від Чернівецької «Просвіти» Олег Березюк отримав книжковий подарунок.