Новини

Всі новини
2019-04-18

«Самопоміч» провела анкетування серед чернівчан.

Люди відповіли, зокрема,  на питання, які найважливіші проблеми у місті, чи готові долучитися до їх вирішення і чи довіряють «Об‘єднанню «Самопоміч».

 

Наприкінці минулого року Чернівецька міська «Самопоміч» ініціювала проведення анкетування серед мешканців нашого міста. Мета – дізнатися, які саме проблеми турбують городян найбільше, аби сама місцева «Самопоміч» мала бачення того, на чому зосереджуватися у своїй роботі найбільше та найперше.

  • Звичайно, ми моніторимо ситуацію у Чернівцях, наші експерти та волонтери вивчають проблематику міста, – коментує Ірина Ткачук, голова Чернівецької «Самопомочі». – Але нам дуже важливо дізнатися все, так би мовити, із перших вуст, дізнатися думку самих чернівчан.

Анкетування тривало  у перші місяці цього, 2019 року. У ньому взяло участь більше двох тисяч чернівчан, точніше  2, 365. Це були чернівчани різного віку –  пенсіонери, працюючі люди, молодь, студенти. Приємно відзначити, що особливо активними були студенти, охоче брали участь в такому опитуванні. Анкетуванню охопило майже все місто – всі райони Чернівців: як центр, так і віддалені вулиці.

Отож, що думають чернівчани про проблеми у місті і їх вирішення?

Більшість містян  не задоволені роботою Чернівецької  міської ради (1614, задоволені -273). Бажають взяти  участь у вирішенні проблем міста  919 людей, не бажають  – 492. На запитання, чи  готові долучитися до вирішення проблем  міста, відповіли: долучилися б як експерт – 427, як волонтер – 292, як агітатор – 126).

А ось які найважливіші проблеми у місті бачать люди (подаємо за градацією): дороги (1596), громадський транспорт  (1089), житлово-комунальне господарство  (830), медицина (794), освіта (377), паркування (369), екологія (320), розвиток малого і середнього бізнесу (310), доступність для людей з обмеженими можливостями (297), вплив містян на прийняття рішень місцевою владою (172). відновлення історико-культурної спадщини (88), незаконні забудови (59), туризм (31).

28 людей зазначили, що всі питання, згадані вище, є важливими. А у графі «інше» люди вказували на проблеми із  гральним бізнесом,  активністю поліції, байдужістю городян, захистом безпритульних тварин, культурою.

Два питання в анкеті стосувалися ставлення до політпартії «Об‘єднання «Самопоміч». Ми раді були отримати від чернівчан позитивні оцінки, адже це стимулює до ще більш якісної роботи. На запитання, чи  підтримуєте політику «Самопомочі» на всеукраїнському рівні чернівчани відповіли:  так – 1164, ні – 500; на  місцевому рівні: так – 1154, ні – 493.