2018-12-22

Тренінг «Стратегічне проектування»

Як зробити проект, добре прорекламувати його, підібрати команду та запалити власною ідеєю інших.

Про це та багато іншого цікавого слухачам тренінгу «Стратегічне проектування» розповідали   тренери:  експерт з суспільно-політичних питань ПП «Об‘єднання «Самопоміч» Юрій Звір (Львів),  та експерт з комунікацій, консультант з розвитку бренду Мар‘яна Кобеля (Київ)
– Ті люди, які реалізовуватимуть проект, повинні брати участь в його розробці, — розповіла Мар’яна. – В роботі важливий кожен працівник, але потрібно правильно спланувати її,  тобто роботу. Так, лідер у команді відіграє велику роль, але він не є основним. Помилка багатьох управлінців в тому, що вони всю роботу замикають на собі.
Тренерка познайомила і з айджал-філософією. Якщо коротко, то це, коли люди і взаємодії важливіші за процеси та інструменти. І методом Scrum, він запозичений зі спортивної термінології, це така спільна концентрація  гравців навколо м’яча, у проектуванні – навколо ідеї.
Юрій Звір розповідав про визначення стратегічних цілей проекту, орієнтованість на аудиторію.
– Не існує важливих чи не важливих проектів, – зауважив тренер. – Треба говорити про затребувані чи не затребувані проекти. Зараз до таких відносяться різного роду соціальні проекти. Коли створюється проект, прописуються цілі, важливо планувати і проговорювати всі  деталі. Юрій також розповів про сезонність проектів: коли саме ваша ідея буде найдоречніша та найзатребуваніша.
Тренери задавали хлопцям та дівчатам і невеликі практичні завдання. Сформувавши дві команди, Юрій запропонував вибрати, який проект вони хотіли би втілити,  та деталізувати, на кого він орієнтований і як втілюватиметься. Команди представили проект сезонний  – продаж ялинок, та інший –  проект допомоги воїнам АТО. Мар’яна ж  запропонувала всім уявити себе роботодавцем (чи керівником проекту), і прописати, які якості у підборі команди важливі –  щодо професійності, людських рис та вміння комунікувати. Як наголосила тренерка, саме останнє є  найважливішим у роботі над проектом та його втіленням.
Після завершення тренінгу, кожен його слухач отримав відповідний сертифікат.