2018-11-14

Цукровий діабет: знати і попереджати

В офісі Чернівецької “Самопомочі” 14 листопада, у Всесвітній день боротьби з діабетом, відбулася спеціальна лекція, також всім охочим безкоштовно вимірювали рівень глюкози в крові.

Такий захід Чернівецька обласна «Самопоміч» ініціювала з метою профілактики діабету. І окрім Чернівців, він відбувся у Новоселиці, Вижниці, Хотині. У Чернівцях на лекцію заввітали переважно люди старшого віку, хоча були й молодші.
Про цукровий діабет, його прояви та небезпеки розповідав Володимир Мацьо, лікар Чернівецького Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, волонтер проекту «Медицина для людей». Це соціальний проект започаткували “Об’єднання”Самопоміч” та «Всеукраїнське об’єднання захисту медичних працівників». Більше двох місяців проект триває у Чернівецькій області. Зараз він продовжується, і доїде навіть до віддалених сіл. Власне, головний акцент у цьому проеті – профілактика діабету, тому є можливість безкоштовно виміряти рівень глюкози у крові.
– Цукровий діабет займає друге місце у світі серед розповсюдження хронічних захворювань, – розповів Володимир Мацьо чернівчанам. – Першими у групі ризику опиняються люди, схильні до ожиріння. А ось те, що від надміру солодкого можна захворіти на діабет, це міф.
Лікар також розповів, які стадії у своєму розвитку проходить цукровий діабет, які його симптоми, що може спричинити його розвиток, які є його ступені та які ускладненян дає цукровий діабет.
Люди також задавали різні питання, зокрема, який рівень глюкози у крові вважається нормою. Володимир відповів, що переглянув багато спеціальної літератури, і ніде не має чіткої норми. Однак додав, що вимірювати рівень глюкози треба у динаміці.
Після лекції, за кавою та чаєм, всі бажаючі особисто спілкувалися з лікарем. Задавали конкретні запитання, які стосувалися саме їх здоров’я. Також всі отримали спеціальні брошури з інформацією про цукровий діабет.