2019-01-30

У Чернівцях сьогодні акція «Моя хата».

Її ініціювало молодіжне крило «Об’єднання «Самопоміч», аби привернути увагу до проблеми доступного житла для молоді. Акція відбувається у десяти обласних центрах.

Активісти молодіжного крила Чернівецької міської організації політпартії «Об’єднання «Самопоміч» інсталяцію встановили на Соборній площі міста. Тут щодня проходить дуже багато людей.

До інсталяції приклеєний напис «Заходь у гості» та «У мене немає дому».  Також на коробках встановлено напис з  великим QR-кодом, просканувавши  який,  можна переглянути відеоролик на тему молодіжного кредитування житла. Такі коробки –  це символ бездомності, бідності, поневірянь іншими країнами.  Такий захід проводиться для того, аби  розказати людям більше про цю проблему, а відтак було збільшено  фінансування державних програм для молоді (програму пільгового молодіжного кредитування житла зокрема).

Як відомо, на на  2019 рік Держбюджетом передбачено 30 млн. грн. на молодіжне житлове кредитування (стільки ж було закладено у 2018 році). Сам Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву рекомендував закласти в бюджет 2019 року видатки в розмірі 857 млн. грн. на пільгове іпотечне кредитування молоді, тобто 3,5% від запропонованого.

Згідно розподілу коштів загального фонду Державного бюджету на 2019 рік на програму будівництва доступного житла на Чернівецьку область виділено 2144000 грн.

Народний депутат України від «Самопомочі» Олена Сотник вже подала до Верховної Ради України  пропозиції до проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019» щодо збільшення видатків на фінансування бюджетних програм, які стосуються молоді (програми пільгового молодіжного кредитування зокрема).

  • ­У черзі за програмою молодіжного кредитування у Чернівцях стоять 15 сімей, – каже Василь Опеченик, голова молодіжного крила Чернівецької «самопомочі». – І це є  гарним показником порівняно з іншими містам, де на черзі і 200-300 сімей.  Саме тому в підтримку молодіжного кредитування в Україні ми втілили в життя цю акцію. Інсталяція символізує житло, яке може дозволити собі молодь, зважаючи на підтримку держави та систему молодіжного кредитування.