Новини

Всі новини
2018-11-05

«Всі колишні і теперішні президенти та міністри мають піти у небуття».

З робочим візитом у Чернівцях побував народний депутат України від політичної партії «Об’єднання “Самопоміч» Роман Семенуха. Після спілкування зі студентами Чернівецького національного університету, нардеп ознайомився з ситуацією на Чернівецькому хімічному заводі, зустрівся з колективом підприємства легкої промисловості «НатаЛюкс», побував в управлінні Пенсійному фонду в Чернівецькій області, де обговорив з його колективом необхідність впровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення. На завершення Роман Семенуха зустрівся із журналістами, відповів на їхні питання та поділився приємними враженням від Чернівців. Народний депутат щиро зізнався: «Чернівці – це те місто, куди хочеться приїжджати на вихідні».

Проблема міграції

Однією з найскладніших проблем національного рівня Роман Семенуха вважає трудову міграцію. Що робити? “Без відновлення економіки дива не буде,- говорить нардеп.- Тільки в тому разі, якщо ВВП щороку буде зростати на 5-7%, буде відновлюватися українська економіка, створюватимуться робочі місця, тоді частина людей повернеться. Інші не повернуться, але повернуться їхні кошти, люди будуть відкривати тут власний бізнес. Чому люди їдуть? Основна причина – абсолютна відсутність перспективи придбати житло за дешевими кредитами. Без молодіжного кредитування нічого не буде. І знов таки – справа не в розмірах зарплат в Україні і за кордоном. Бізнес буде змушений за 2-3 роки вирівняти зарплати. Ще проблема в тому, що наша молодь, отримавши диплом магістра, не завжди готова працювати. Тому вкрай необхідною є реформа середньої і вищої освіти. Тільки комплексні рішення допоможуть уникнути катастрофи”.

Про тарифи

“Влада за 4 роки не зробила базових речей. Немає якісної монетизації субсидій, – говорить Роман Семенуха. – Гроші мають бути спрямовані особисто людям- споживачам.Також влада не має морального права піднімати тарифи, поки не запроваджений принцип оплати за лічильниками. Інша проблема – це недостатній видобуток власного газу в Україні.
Україна потребує близько 31 млрд куб. газу, але видобуває тільки 20-21 млрд м. куб. Фахівці говорять, що за декілька років можна збільшити власний видобуток газу до 24-25 млрд м. куб. Без усіх цих кроків говорити і сприймати рішення уряду про підвищення цін на газ є неприйнятним.
Уникнути підняття тарифів неможливо, проте сьогодні від їх зростання в Україні збагачуються кілька людей, насамперед Рінат Ахметов. І все це викликає справедливе обурення людей.Що треба зробити? Критерії для отримання субсидій мають бути переглянуті. Також мають впроваджуватися колосальні програми по енергозбереженні та енергоефективності. Насамперед по «теплих кредитах».

Про бюджет 2019

«Самопоміч» не може голосувати за проект державного бюджету на 2019 рік тому, що він не має нічого спільного із зростанням економіки, є сумнівним з точки зору дохідної частини, за макроекономічними показниками. На фоні того, що хронічно недофінансовується медична освітня субвенція, на СБУ та МВС пропонується на чверть більше коштів. Бюджет – це не просто головний фінансовий документ країни. Це документ, який відображає за рахунок яких сегментів економіки ми будемо зростати. Що насправді ставиться в пріоритет? Збільшення фінансування МВС чи СБУ? А де гроші на освіту, медицину, молодіжне кредитування? І про які реформи в медицині ми можемо говорити? Реформ не буває без грошей, без підняття заробітної плати.

Про президентські вибори

Ми в «Самопочі» переконані, що люди, які керують державою протягом 20 років, цю державу призвели до того, що ми втратили частину території, втратили фактично частину суверенітету і стали найбіднішою країною Європи. Всі колишні і теперішні президенти, двічі прем’єр-міністри, міністри, мають піти у небуття. Я не вірю жодному їхньому слову. У них було багато років, щоб продемонструвати свою ефективність. Натомість ми бачимо, що люди бідніють, а статки осіб, які є при владі, частина з яких навіть дня в бізнесі не була, продовжують зростати. Ми переконані, що Україні потрібна людина, яка буде служити власній державі. Андрій Садовий дуже якісно вирізняється з поміж інших, ніколи не був в органах центральної виконавчої влади, має успіх побудови одного з найуспішніших міст України – Львова. Безумовно, кожен відповідальний кандидат у президенти має дати своє чітке бачення, що робити з Росією. Бо всі ці обіцянки про мир, я вважаю пропозицією до капітуляції.