2018-11-02

«Якщо ви думаєте про гроші і кар’єру, то у політиці вам не має що робити».

Народний депутат України Роман Семенуха зустрівся зі студентами економічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Це була  відкрита лекція-дискусія «Майбутнє України та молоді». Роман Сергійович відразу попередив студентів, що говоритимуть про все, що студентів цікавить, однак щось на кшталт політичної лекції не буде і його візит не пов’язаний з виборами. На зустріч з нардепом прийшло дуже багато студентів. Гість відразу попросив хлопців та дівчат підняти руки: хто після навчання планує виїхати працювати за кордон, а хто – залишиться у рідній країні. Тих, хто не пов’язує своє найближче майбутнє з Україною було не мало… Студенти мотивували це тим, що таким чином можна заробити стартовий фінансовий капітал, і що також Україна на сьогодні не дає відповідних можливостей для розвитку.
– Я трішки старший від вас, побував у багатьох країнах Європи, до політики працював у галузі телекомунікації та IT, – розпочав Роман Семенуха, народний депутат України, фракція політпартії “Об’єднання “Самопоміч”,  свою зустріч зі студентами. – І я вам точно скажу, друзі, що у жодній країні світу на нас не чекають. Ті, хто виїхав і живе в тій чи іншій країні, чи ті, хто повернувся, це підтвердять і додадуть, що ніде ми не будемо повноцінними громадянами. А друге, ви маєте знати, що люди, які керують нашою державою, вони рано чи пізно підуть. І до управління державою прийдуть молодші. А найголовніше, і це чому я зустрічаюся з молоддю, це щоб повернути вам віру в нашу-вашу країну. Ви сьогодні унікальне покоління, бо Україна за дуже багато років не мала історичного шансу, щоб в Україні виросло ціле покоління, народжене у вільній країні, і у якого є можливість будувати нову країну. Для людей, які сьогодні керують державою, Україна є не так, власне, державою, як територією з її ресурсами. І є така думка у декого, що чим більше талановитих людей виїде, то тим легше буде керувати країною.
Народний депутат зауважив студентам, що до успішної роботи треба готуватися з часів студентства.:
– Рік тому я побував у США, у великому університеті м. Канзас. І мене вразило, що до 3-го курсу включно всі студенти обов’язково проживають у гуртожитках. Їхні гуртожитки, до слова, не є аж такі кращі, як ми собі уявляємо. Бо так студенти згуртовуються і живуть одним життям. І з 1 курсу всі, навчаючись, працюють. Відповідно, можуть собі оплатити частково навчання. Ви, українські студенти, живете під час реформування вищої освіти. Нині у нас вища освіта дає одне, а ринок праці потребує іншого. Тому думайте про роботу вже зараз. Технології в наш час так швидко змінюються, що людина впродовж життя має здобути три професії (це не означає здобути три освіти). Сприймайте першу освіту як базову академічну. А все життя – це не лише робота, це постійне самовдосконалення. Якщо перестаєш вчитися – зупиняєшся.
Роман Семенуха також поспілкувався із хлопцями та дівчатами і про політику. Він вважає, що, аби стати політиком, треба набути певного життєвого та професійного досвіду:
– Якщо ти маєш на меті гроші, то, як каже Андрій Садовий, в політику не має чого йти. Тоді працюйте на себе. Бо якщо ти йдеш в політику і будеш думати про гроші, твоя кар’єра дуже швидко закінчиться. Також політична кар’єра – це те, що має бути бути після певного професійного життя.
Наприкінці студенти поцікавилися у Романа Сергійовича, чи сам він ніколи не хотів виїхати жити і працювати закордоном.
– Не хотів, – відповів він. – У 15 років, а це були 90-і роки, я возив пральні порошки з базару Харкова на базар у Чернівці. Це була реальна можливість заробити на тиждень 50 доларів. І на ті часи це були колосальні гроші, батьки працювали на держпідприємстві, була затримка зарплати. Але у мене ніколи навіть думки не виникало покинути Україну.
Також народний депутат наголосив студентам: вчіть англійську мову, бо вона відкриває більші можливості. Додав, сам погано знає англійську, і це заважає йому бувати на різних зустрічах. Роман Сергійович порадив молодим людям не зачаровуватися політиками, щоб потім у них не розчаровуватися. І заохотив всіх будувати всасні родини, здобувати освіту, самовдосконалюватися, і вже потім, якщо доля так розпорядитися, займатися політикою.