Новини

Всі новини
2019-06-11

Знати більше про кандидата. Михайло Чорней, 202-й виборчий округ

Михайло Васильович – депутат Чернівецької обласної ради (фракція «Самопоміч»), заступник голови Вижницької організації Всеукраїнського товариства «Просвіта». Каже, що його громадянська позиція і патріотизм були закладені ще у генах. Син репресованих батьків, народжений на далекому Уралі, куди маму і тата вивезли із рідної Вижниччини.
– У 1947 році моя родина була депортована до Сибіру, і я народжений на Уралі. Територія, де родина проживала до виселення, це просілок Чорнеї у Вижницькому районі біля Берегомета. Мама Софія, батько Василь і я, чотирирічний, повернулися в Україну у 1961 році…
Михайло Чорней навчався у школі у Вижниці. Потім закінчив Київський автомобільний дорожній інститут. За фахом – інженер-механік. Професійний автомобіліст. Кандидат у майстри спорту з класичного раллі. Віце-президент автомобільного клубу «Буковина».
Свою кар’єру починав у Вижницькому деревообробному комбінаті. Згодом працював у Путильському лісгоспі, станції технічного обслуговування, заступником голови колгоспу у Тернопільській області. З 90-х років – підприємець.
У грудні 2017 року на форумі «Єврорегіон Карпати» був нагороджений почесною відзнакою Верховної ради України за впровадження реформи децентралізації (створення Вижницької ОТГ).
Михайло Васильович з 1989 року був активним членом Народного Руху України.
– Коли «Самопоміч» отримала від попередньої влади велике, скажу так, потрясіння – сміттєву блокаду у Львові, наші депутати оголосили голодування. В тому числі мій товариш і колега Олег Березюк. І тоді я прийняв рішення вступити у партію, аби підтримати партійців і колег. Знаєте, вважаю, що кожен повинен приймати усвідомлене рішення і бути послідовним. Наші люди дуже розумні і все прекрасно бачать.
Але не лише партійними справами живе Михало Чорней:
– Зараз як заступник голови Вижницької «Просвіти» взяв на себе обов’язки – дати новий креативний розвиток товариству, долучити якомога більше молоді. Молодіжні програми «Просвіти» прекрасно працюють серед українців Америки та Канади. Плюс Пластовий рух. Це дасть можливість виховати